wtorek, 18 lutego 2014

A teraz co? Nowe plany! :)

Troszkę mnie tu nie było... Powody są 2. Jeden poboczny - nawał pracy :) Drugi główny - wyczerpanie tematów :( Tak, okazuje się, że opowiedziałam Wam praktycznie o wszystkich miejscach, które odwiedziłam i do których miałam porządne zdjęcia... Pytanie brzmi: i co teraz? Są nowe plany. Już Wam o nich mówię ;)

Na najbliższe 2 miesiące przewidują wycieczki do dwóch miejsc. Pierwsza destynacja to Berlin, druga - Praga. W obu miejscach już byłam, oba Wam tu opisałam. Może pamiętacie, że chciałam te miasta zwiedzić dokładniej bo pierwsze wyjazdy przebiegały w dość szybkim tempie :) Pomyślałam więc, że fajnie będzie sobie na blogu wszystko usystematyzować, zbierać pomysły na te dwa wyjazdy. Nie ukrywam, że genialnie byłoby, gdybyście podpowiedzieli mi co powinnam zobaczyć w trakcie tych podróży :) 

Pierwszy zbieracz pomysłów będzie dotyczył Berlina, wyjazd już za miesiąc, więc nie ma na co czekać ;) Oto pierwsze z nich:

1. Reichstag

Podczas pierwszej wizyty totalnie nie wiedziałam, że aby zwiedzić Reichstag trzeba wcześniej zarejestrować się na specjalnej stronie. Teraz już nie popełnię tego błędu :) Zgłosiłam naszą grupę tu i teraz bez problemu będę mogła zobaczyć tą piękną kopułę i Berlin z góry :) 

Źródło: travlang.com                                              

2. Wyspa muzeów

Poprzednim razem nawet na chwilkę nie postawiłam tam stopy ;) To musi się zmienić! Chcę zobaczyć jak wyglądają berlińskie muzea, o ile nie wewnątrz to chociaż z zewnątrz ;)
                                                                                                                                          Żródło: berlin.lovetotravel.pl

3. East Side Gallery

Widziałam kilka fragmentów muru berlińskiego, ale nie udało mi się zobaczyć tej jego części, która żyje sztuką - East Side Gallery. Mam nadzieję, że tym razem trafimy tam bez problemu :)

                                                                                               Źródło: museumchick.com

Co jeszcze warto zobaczyć w Berlinie? Czekam na Wasze rady, a każda wskazówka jest mile widziana :) A moje kolejne inspiracje już niedługo :)

2 komentarze:

  1. To naprawdę super pomysł :) Ja czekam na nowe wpisy!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się :) Mam nadzieję, że szybko znajdę kolejne inspiracje :)

      Usuń